fbpx

4 Adımda Evinizi Satışa Hazır Hale Getirin

  • 3 ay önce
  • 1

Evinizi satmadan önce yapacaklarınız ile evi daha hızlı satabilirsiniz. Bu yaptıklarınız sayesinde satışın uzaması durumunda yapmak zorunda kalacağınız fiyat indirimlerini de bertaraf edebilirsiniz. Evin görüntüsünü alıcıların taleplerine uygun hale getirmek bu işin püf noktası. Evi yapılan değişiklikler ile düzenli, geniş ve ferah göstererek evin satışını hızlandırabilir, ayrıca gayrimenkul değerini de yükseltebilirsiniz.

Boya Yaptırarak Evi Ferah Gösterin

Ev satış işlemleri için ilk olarak evin temizliği ve boyası yaptırılmaktadır. Evde asılan tablo, saat ve duvar eşyaları duvarda çeşitli lekeler ve isli bir görünüm bırakmaktadır. Zaman içerisinde tavanda oluşan is görünümü de evi kirli göstermektedir. Bu nedenle tavan ve duvar boyalarının yaptırılması gerekmektedir. Evi geniş ve ferah göstermek için açık renk tercih edilmelidir. Aynı zamanda günümüz modasına uygun şekilde tercih edilen renkler, evi modern bir havaya sokmaktadır.

Ev İçerisindeki Sorunları Giderin

Evdeki sorunların giderilmesi satış işlemlerini hızlandırmaktadır. Potansiyel alıcılar evdeki sorunlar yüzünden olumsuz düşüncelere kapılmaktadır. Evi satışa çıkarmadan önce tüm arızaların giderilmesi temiz ve sorunsuz bir ev teslim edileceğini göstermektedir. Duvardan sarkan elektrik prizleri, tüm ışıkları yanmayan avizeler, duvarlarda boyada çatlaklar gibi şeyler ucuza tamir edilebilir. Aksi taktirde gelen alıcı eve iyi bakılmadığını düşünecek ve görmediği pek çok sorun olabileceği düşüncesi ile alımdan soğuyabilir. Yapılan bu onarım işlemleri sonunda müşterilerin ev hakkında düşüncelerini çok daha olumlu olacaktır.

Evde Detaylı Temizlik Yaptırarak Evi Satışa Uygun Hale Getirin

Ev satış işlemlerine başlamadan önce evin detaylı temizlik yaptırılması gerekmektedir. Bu temizlik işlemleri evin satışını hızlandırmaktadır. Temiz bir ev müşterilerin ev hakkında fikirlerini pozitif oluşturmasına yardımcı olur. Evi gezmeye gelen potansiyel müşteriler evin temiz görünümünden hoşlanmaktadır. Böylelikle evi satın alma konusunda daha karalı yaklaşmaktadır. Duvarlarda oluşan nem kaynaklı küf ve lekeler giderilmelidir. Aynı zamanda banyo ve tuvaletlerde oluşan kireç temizlenerek parlak bir görünüm kazandırılmalıdır.

Ev İçerisindeki Eşyaları Kaldırarak Ferah Bir Görünüm Sağlayın

Evi gezmeye gelen müşteriler evin ferah olması ile kendi eşyalarını rahat sığdıracaklarını düşünmektedir. Bu nedenle ev satışa çıkarılmadan önce evdeki gereksiz eşyaların kaldırılmasını öneriyoruz.

Evinizin pazarlaması güçlü yapılsın, hızlı satılsın istiyorsanız profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link