fbpx

Emlak Uzmanlık Bölgesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • 4 ay önce
  • 1

Uzmanlık bölgesi seçimi gayrimenkul danışmanları için sektörde başarının en önemli kriteri. Hangi bölgede çalışacağınız, nerede portföy toplayacağınız işinizde ne kadar başarılı olacağınızı belirleyecek. Yüksek kazanç kazanan bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız doğru ofiste ve doğru uzmanlık bölgesinde çalışmalısınız. Bir gayrimenkul danışmanı uzmanlık bölgesi seçerken nelere dikkat etmeli?

Uzmanlık Bölgenizdeki Gayrimenkul Fiyatları Hangi Aralıkta

Seçeceğiniz uzmanlık bölgesinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerin başında gayrimenkul fiyatları geliyor. Satılık ve kiralık mülklerin fiyatları kazancınızı belirliyor çünkü hizmet bedeliniz satış tutarı üstünden belirleniyor. Satışta %4 hizmet bedeli alacaksınız. 500.000 liralık bir daire satarsanız 20.000 lira hizmet bedeli alırsınız, 5 milyon liralık bir daire satarsınız kazancınız 200.000 lira olur. İki satış için de ayırmanız gereken zaman farklı değil. Sonuçta bu işten yüksek gelir kazanmayı hedefliyorsanız, uzmanlık bölgenizdeki gayrimenkul fiyatlarının yüksek olması büyük bir avantaj.

Bölgenin Portföy Potansiyeli Ne Durumda

Uzmanlık bölgesi seçmek ve bu konuda başarılı sonuçlar elde etmek adına öncelikli olarak seçeceğiniz bölgenin hali hazırdaki portföy potansiyelini bilmeniz gerekiyor. Yeni inşaatların olduğu bir bölgede portföy toplamanız daha kolay olacaktır. Portföy potansiyeli ile alakalı araştırma yaparken yalnızca şimdiki zaman değil ilerleyen dönemlerde yapılacak olan çalışmalar konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

Uzmanlık Bölgeniz Evinize ya da Ofisinize Yakın Olsun

Seçmiş olacağınız uzmanlık bölgesi zamanınızın büyük kısmını geçireceğiniz bir bölge olacak. Çalışma alanının ev ya da ofise yakın olması, yapmak istediğiniz çalışmalar konusunda ciddi anlamda avantajlar sağlar. Gayrimenkul Danışmanlığı işinde en önemli sermayeniz zamanınız. Zamanı doğru yönetirseniz bol portföy alır, bol satış ve kiralama yaparsınız. Zamanı yönetemezseniz başarılı olamazsınız. Evinize yada ofisinize yakın bir bölgeye gidip gelmek zamanı verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

Ofisiniz Sizi Destekleyecek Yeterlilikte Olsun

Eğer gayrimenkul danışmanlığına yeni adım atıyorsanız öğreneceğiniz pek çok şey var demektir. Çalıştığınız ofis tecrübeli ise takıldığınız sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz. Sonuç almanız çok kolaylaşır. Ofis pazarlama desteği veriyor ise daha hızlı satış yaparsınız, daha çok kiralama yaparsınız. Ofis sosyal medya reklamları veriyor ise portföy almanız kolaylaşır. Ofis dijital pazarlamaya yatırım yapıyor ise daha çok satış ve kiralama yaparsınız. Ofis hukuki kontratlar konusunda bilgili ise müşterileriniz sizi çevresine, dostlarına, iş ortaklarına tavsiye eder. Yeni müşterileri hızlı kazanırsınız. Yeterliliği yüksek bir ofis sizin başarınızı hızlandırır.

Uzmanlığınız Hayat Tecrübenizle Uyumlu Olsun

Eğer lüks konut çalışıyorsanız seçeceğiniz uzmanlık bölgesi yaşam tarzı satacağınız bölgedir. Eğer ticari gayrimenkul çalışıyorsanız bu bölgedeki iş potansiyelini pazarlayacaksınız. Size benzeyen insanlar size daha çabuk güvenir, sizinle çalışmaya daha istekli olur. Bu yüzden seçeceğiniz uzmanlığı belirlerken geçmiş tecrübelerinizi ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurun. Hayat tecrübeniz ile uyumlu bir bölge ve uzmanlık konusu başarınızı hızlandıracaktır.

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link