fbpx

Emlak Yatırımcısı Nasıl Bulunur?

  • 3 ay önce
  • 1

Gayrimenkullerin iki türlü alıcısı oluyor; kullanmak için alanlar ve yatırım için alanlar. Eğer evinizi yatırımcı alıcıya satmak istiyorsanız ya bir emlak ofisi ile çalışacaksınız ya da kendiniz yatırımcılara ulaşmaya çalışacaksınız. Evinizi satmak için önceliğiniz gayrimenkul yatırımcıları bulmak ise farklı bir pazarlama çalışması gerekiyor.

Doğrudan Emlak Yatırımcılarına Ulaşmak

Eğer evinizi yatırımcılara satmak istiyorsanız satılık ilanınızı yatırımcılara yönelik hazırlamanız lazım. Bu gayrimenkulü almak neden avantajlı, bölgede gayrimenkul değer artış beklentileri neler gibi bilgileri ilanda paylaşmanız şart. Eğer kiracılı bir gayrimenkul satıyorsanız kira getirisine göre satış fiyatının cazip olması önemli. Ayrıca kiracının kirayı düzenli ödemesi de yatırımcı bulmanızı kolaylaştırır. Yatırımcıların farklı beklentileri olabiliyor, satacağınız gayrimenkulün bu beklentileri karşılaması önemli. Bütün bunlar uygun olsa bile yatırımcılara ilan sitelerinde ulaşmak çok kolay değil çünkü ilan sitesinde pek çok ilan arasında bu tür ilanlar kayboluyor. Bu nedenle ilanı kendiniz verecekseniz sürekli doping alarak ilanınızı üst sıralarda göstermeli ve ilanınızın yatırımcıların gözüne çarpmasını sağlamanız gerekiyor.

Emlak Ofisi ile Gayrimenkul Yatırımcılarına Ulaşmak

Gayrimenkul ofislerinin yatırımcı müşterileri vardır. Bunların bazıları geçmişte bu ofislerden yatırım amaçlı alım yapmışlardır ve ofis veri tabanında yatırımcı olarak kaydedilmiştir. Bazı yatırımcılar da alım yapmak istedikleri bölgelerdeki emlak ofisleri ile iletişime geçerek ne tür gayrimenkul almak istediklerini ve bütçelerini aktarırlar. Onlara uygun bir gayrimenkul olduğunda haberdar edilmek isterler. Gayrimenkul ofisleri bu müşterileri de veri tabanlarına kaydederler. Gayrimenkul ofisiniz yatırımlık bir portföy geldiğinde ofis bunu hazır yatırımcı alıcılarına sunar.

Etik çalışan ofislerin paylaşım ağlarında birlikte çalıştıkları çeşitli emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanları bulunur. Yatırımlık gayrimenkuller bu tür müşterisi olabilecek ofislere ve gayrimenkul danışmanlarında da sunulur. Bu ofisler ve danışmanlar müşteri getirdiklerinde elde edilen hizmet bedeli iki taraf arasında paylaşılır.

Yatırımcılar genelde ilan sitelerini takip etmek yerine gayrimenkul ofisleri ya da uzman gayrimenkul danışmanı ile çalışmayı tercih ederler. Çünkü bu kurumlar yatırımcıya ön elemenden geçmiş, yatırım değeri olan mülkleri sunar. Aksi taktirde yatırımcıyı kaybeder. İyi yatırımcılar bir yıl içinde birden çok mülk alabilmektedir ve bu tür yatırımcılar ile çalışıp sürüm yapmak emlak ofisleri için cazip bir durumdur.

Gayrimenkul satmak istiyorsanız Hızlı Gayrimenkul Satış Yol Haritası yazımız da ilginizi çekebilir. Gayrimenkulünüzü yatırımcılara satmak istiyorsanız  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link