fbpx

Emlakçılık Nasıl Yapılır?

  • 1 ay önce
  • 1
Emlakçılık yapan kadın müşterilerinden imza alıyor

Emlakçılık nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız ilk olarak karar vermeniz gereken bir konu var. Ofis açmak ya da gayrimenkul danışmanı olmak arasında bir karara varmanız gerekiyor. Sektörde yeniyseniz ofis açma fikri maliyetli olduğundan dolayı sizi zorlayabilir. Bu sebeple maliyetli ve yüksek riskli alanlardan belirli süre zarfında kaçınmanızda fayda var. Sektöre gayrimenkul danışmanı olarak başlamak düşük riskli ve az maliyetli olacaktır. Gayrimenkul danışmanlığında dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de işi uzmanlardan öğrenmek.  Böylece emlakçılık sektörünün detaylarını öğrenebilir, sektörde başarılar elde edebilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Alacaksınız

Mesleki yeterlilik belgesi, emlak sektöründe bilgi ve becerileriler açısından yeterli donanıma sahip olduğunuz anlamına gelir. Emlak ofisi açmak için seviye 5, gayrimenkul danışmanı olmak için ise seviye 4 mesleki yeterlilik belgesi almanız gerekmekte. Seviye 4 ve 5 yeterlilik belgelerini alabilmek için ilgili sınavları başarıyla tamamlamak şart. Seviye 4 ve 5 yeterlilik belgelerinin geçerlilik süresi 5 yıl.

Çalışacağınız Bölgeyi Seçin

Çalışacağınız bölge, yetkinlik ve tecrübe kazanma açısından öneme sahip. Yüksek kazançlar elde ederek sektörde uzmanlaşmak istiyorsanız, tercihinizi doğru çalışma bölgesinden yana kullanmanızda fayda bulunmakta. Uzmanlık bölgenizdeki gayrimenkul fiyatlarının aralığı, sizin kazancınızı doğrudan etkileyecek. Yüksek gayrimenkul fiyatlarına sahip uzmanlık bölgesi seçerseniz, yüksek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle çalışan müşterilere hizmet edecekseniz, çalışma saatlerinizi esnetmeniz gerekecek. Bu sebeple, uzmanlık bölgesini ev ya da ofisinize yakın seçmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede hem iş toplantılarına hem de müşterilerin taleplerine anında yanıt vermeniz mümkün olur.

Çalışacağınız Ofisi Belirleyin

Eğer sektörde kendi ofisinizi açmayacaksınız, çalışacağınız emlak ofisini belirlemelisiniz. Ofisinizi belirleyerek, kendinizi ne kadar geliştireceğinizi ve kazancınızı da belirlemiş olursunuz. Ofis bölgesinin gayrimenkul açısından fırsatlarla dolu olması sizin avantajınıza olacak. Sektörde yeniyseniz, kendinizi geliştirmeniz açısından çeşitli eğitimler almanız gerekir. Bu sebeple, ofisinizin size eğitim olanakları sunarak mesleki gelişiminize katkı sağlaması oldukça önemli.

Emlak Uzmanlık Konunuzu Seçin

Emlak sektöründe başarı sağlamak amacıyla kendinize uygun uzmanlık konunuzu seçmeniz gerekecek. Uzmanlık konunuz sektörde size başarı getireceğinden dolayı, alanınıza karar vermeniz önemli. Lüks konut, ticari gayrimenkul ve arsa arazi gibi uzmanlık konuları arasından kendinize en uygun olanını seçmelisiniz. Bu sayede, tek bir konuya yoğunlaşarak uzmanlık elde etmeniz ve başarılı satışlar, kiralamalar yapmanız mümkün. Yetkinlik ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak uzmanlık alanınıza karar verebilir, sektörde başarı elde edebilirsiniz.

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak için bizimle iletişime geçin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link