fbpx

Emlakçılık Para Kazandırır mı?

  • 2 ay önce
  • 1
emlakçılıktan çok para kazanmış danışmanlar

Emlak danışmanlığı doğru bölgede çalışıldığında oldukça iyi para kazandıracak bir meslek dalı. Gerekli beceri ve donanıma sahip bir ofiste çalıştığınızda emlak sektöründe yüksek gelir elde etmemek için hiç bir neden yok. Değerli gayrimenkullerin yer aldığı bir bölgede emlakçılık yaparsanız, yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Emlak Satışlarından Kazanacağınız Para

Emlak satışlardan elde edeceğiniz ücret ile emlakçılık iyi para kazandırır mı sorusunu yanıtlamak mümkün. Satışlarda alıcıdan %2, satıcıdan %2 hizmet bedeli alınmakta. Özellikle lüks konutlar için danışmanlık yaparsanız satışlardan kazanacağınız para oldukça yüksek olacaktır. Emlakçılıktan iyi para elde etmek istiyorsanız satacağınız konutlardan kazanacağınız hizmet bedelinin de yüksek olması gerekir. Örneğin Premar Yalı’da porföyümüzde yer alan satılık lüks konutlar 5 – 10 milyon lira arasında olabiliyor. Satış değerini 5 milyon liradan hesapladığımız zaman satıştan 200.000 lira tutarında hizmet bedeli alınmakta. Bu tutarın yarısını ofis ile paylaştığında gayrimenkul danışmanı 100.000 lira kazanıyor.

Emlak Kiralamalardan Kazanacağınız Para

Emlak sektöründe çeşitli kiralama işlemleri de yapmanız mümkün. Kiralama yaparak emlak sektöründen yüksek gelir elde edebilirsiniz. Kiralama işlemlerinde kiracıdan bir kira tutarında hizmet bedeli alınmakta. Premar Yalı’da portföyümüzde yer alan kiralık gayrimenkullerin kiraları 50 bin liraya kadar çıkabiliyor. Kiralama işlemini gerçekleştirdiğinizde kiraladığınız yerin kira tutarı kadar hizmet bedeli alarak kazanç elde edersiniz. 10.000 liralık bir gayrimenkulü kiraya verdiğinizde 10.000 lira hizmet bedeli alınır. Bu tutarın yarısını ofis ile paylaştığında gayrimenkul danışmanı 5.000 lira kazanıyor. Ticari gayrimenkullerin kira bedelleri çok daha yüksek oluyor. 100.000 liralık bir gayrimenkulü kiraya veren gayrimenkul danışmanının cebine 50.000 lira hizmet bedeli giriyor.

Gelir Paylaşım Oranı

Emlak sektöründeki gelir paylaşım oranı ile danışmanın kazancı birbiriyle ilişkilidir. Premar Yalı olarak gayrimenkul danışmanlarından yıllık üyelik aidatı almıyoruz. Ek olarak, gayrimenkul danışmanlarının eğitimini önemsediğimiz için ofis içi emlak eğitimleri ücretsiz şekilde gerçekleştiriyoruz. Gayrimenkul danışmanları masa ücreti ödemiyor. İlan sitelerinin üyelik ücretini ofis olarak karşılıyoruz. Gayrimenkul danışmanı hiç riske girmemiş oluyor. Bütün masrafları biz ofis olarak yapıyoruz. Danışman satış ve kiralama yaptığında kazanç elde ediyor. Eğer çalışmaz ise masrafı ve sabit gideri olmuyor.

Emlakçılıktan İyi Para Nasıl Kazanılır?

Emlakçılıktan iyi para kazanmak için ilk olarak iyi bir ofiste çalışmanız gerekir. Aynı zamanda, emlakçılıktan yüksek gelir elde etmek için uzmanlık bölgesi de çok önemlidir. Lüks konutların yoğun olduğu ve emlak sektörünün geliştiği bir bölgede çalışırsanız yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Kendinizi sürekli geliştirir, ofis içi eğitimlere aktif olarak katılırsanız nasıl portföy alacağınızı, bu portföyleri nasıl satacağınızı, kiralayacağınızı öğrenirsiniz. Takıldığınız konularda uzman brokırlarımızdan destek alırsınız. Bu sayede yüksek kazanca adım atarsınız.

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak için bizimle iletişime geçin.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link