fbpx

Emlakçısız Ev Satmanın Zorlukları

  • 9 ay önce
  • 1

Evinizi satmaya karar verdiğiniz an da emlakçı olmadan ev satmak ilk aşamada sizin için cazip görünebilir. Ancak ev satışı yaparken tüm sürecin pürüzsüz ilerlemesi ve problemlerle karşılaşmamak için bir emlakçı ile çalışmak şart. Aksi halde ev satış deneyimi sizin için oldukça zorlayacak bir sürece dönüşebilir. Yazımızda emlakçısız ev satmaya karar verdiğiniz anda karşınıza çıkabilecek zorluklar hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İlgi Çeken İlanlar Hazırlamak

Evini emlakçısız satmak isteyenlerin en sık düştükleri hatalardan biri dikkat çekmeyen, yeterli bilgiye sahip olmayan ilanlar hazırlamak. Eve ait fotoğraflar, seçilen kapak fotoğrafları ya da ilan metnini yazılması gereken her bir detay aslında oldukça önemli. İlgi çeken bir ilan hazırlamanın en kolay yolu ise konusunda uzman olan bir emlakçıdan yardım almak.

Doğru Fiyatı Belirleyememek

Herkesin evi kendisi için ayrı bir öneme ve değere sahip. Bu yüzden evinin satışını kendisi gerçekleştirmek isteyen çoğu mülk sahibi genellikle evine olması gerekenden fazla fiyat belirliyor çünkü objektif olamıyorlar. Doğru fiyatlandırmayı yapamadığı için ise alıcıya ulaşamıyorlar. Bu da evin satışını daha da zorlaştırıyor ya da tamamen imkânsız hale getiriyor.

Emlakçıların Müşterilerini Kaçırmak

Farklı portföylere sahip emlakçı alıcıya ihtiyaçları doğrultusunda farklı evler sunabilmekte. Ancak emlakçısız ev satışı yapmaya karar verdiğinizde emlakçının sahip olduğu bu potansiyel müşterileri kaçırmış olursunuz. Bu yüzden ev satışı yaparken emlakçı ile çalışmak çok daha fazla alıcıya ulaşmanızı sağlar.

Alıcıların Niyetlerini Okuyamamak

Günümüzde maalesef dolandırıcıların en çok faydalanmaya çalıştıkları kişilerden biri de evini kendi başına satmaya çalışanlar. Ev sahibinin ev satışının süreci hakkındaki eksik bilgilerini kullanarak ev sahiplerini mağdur ediyorlar. Alıcının niyetini doğru şekilde okuyamayan ev sahibi dolandırıcılar ile uğraşmak zorunda kalabiliyor.

Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlığı olarak bu yazımızda emlakçısız ev satmanın zorlukları hakkında bilgi verdik. Evinizi hızlı satmak için yapabilecekleriniz hakkında sitemizde bulunan diğer içerikleri inceleyebilirsiniz.  Eğer evinizin satışı için konusunda uzman profesyoneller tarafından destek almak isterseniz  +90 (212) 777 68 68 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link