fbpx

Ev Satarken Stresinizi Azaltacak 3 Öneri

  • 2 ay önce
  • 1

Ev satışı duygusal yönden stresli olabilir. Pek çok kişinin hayatında yaptığı en yüksek tutarlı satış olabiliyor bu işlem. Bazı konulara dikkat ederek ev satış sürecindeki stresi azaltmak mümkün. Gayrimenkul satmak istiyorsanız Hızlı Gayrimenkul Satış Yol Haritası yazımız da ilginizi çekebilir.

Güvenli Ödeme Sistemlerinden Faydalanın

Satış tutarını elden nakit almanın pek çok riski var. Aldığınız para eksik çıkabilir, içinde sahte para olabilir. Daha da kötüsü elden aldığınız paranın tamamı sahte çıkabilir. Tapu dairesinden çıktıktan sonra evinize ya da iş yerinize giderken kapkaç kurbanı olabilirsiniz. Bu risklerden kurtulmanın kolay yöntemleri var. Mobil bankacılık sistemleri çok gelişti. Her bankanın cep telefonu uygulaması var. Bu uygulamalar üstünden ödemenizi alarak sahte para, eksik para, yanlış sayım, hırsızlık, kapkaç gibi riskleri bertaraf edersiniz. Ödemeyi yapacak kişiye ödemeyi hangi banka hesabına isteyeceğinizi önceden bildirmenizde ve kaparoyu da bu hesaba almanızda büyük fayda var. IBAN numaranızı bildirirken görsel bir resim ile değil, alıcının kopyala yapıştır yöntemiyle yapabileceği şekilde paylaşmanız da hataları bertaraf edecektir.

Gayrimenkul Danışmanı İle Çalışın

Gayrimenkul danışmanları ev satışında tecrübelidir. Bu konuda pek çok eğitim almışlardır. Onların tecrübe ve bilgisi sayesinde riskleriniz azalır. Satmak istediğiniz gayrimenkulü görmeye gelen kişileri kayıt altına alırlar. Bu sayede tatsız sürprizlerden korunursunuz. Tapu devir işlemlerini pek çok defa yapmış oldukları için bu konuda sürecin sorunsuz yürümesi için size yardımcı olurlar. Sizi rahatsız eden konuları danışmanınız ile paylaşarak bu konularda huzurlu olmak için hangi yolu izlemeniz gerektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Evinizin Borçlarını Önceden Temizleyin

Evinizin emlak vergisi borcunu ve yönetime olan borcunu satış günü öncesinde ödeyin. Ödeme bilgilerini alıcı ile tapu öncesi paylaşın. Tapu günü alıcının bu konularda son anda ortaya çıkabilecek sorgulamaları hem süreci uzatabilir ve stresi arttırır.

Gayrimenkulünüzü güçlü pazarlama planı ve huzurlu bir süreç ile satmak istiyorsanız Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link