fbpx

Ev Satışı Hakkında Yanlış Bilinenler

  • 2 ay önce
  • 1

İlan sitelerindeki satılık 10 gayrimenkulden bir yıl içinde sadece 1 tanesi satılıyor. Bunun en önemli nedeni ev satışı hakkında yanlış uygulamalar. Gayrimenkulün pazarlama sürecinde ilk haftalar hayati önem taşıyor çünkü ilanlar ve tanıtımlar en çok ilgiyi ilk haftalarda çekiyor. Gelin ev satışı hakkında yanlış bilinenlere beraber inceleyelim..

Satışa Yüksek Fiyattan Çıkalım, Gerekir ise Fiyat İndiririz..

Gayrimenkul tanıtımına en yüksek ilgi ilk haftalarda oluyor ve yüksek fiyattan tanıtım yapıldığında pek çok alıcı adayı kaçıyor. Sonradan fiyat indirmek işe yaramıyor çünkü bu sefer alıcılar tekrar fiyat düşebilir beklentisine giriyor.

Sahibinden Satalım Emlakçı Komisyonu Cebimde Kalsın..

Evini kendi satmak isteyenler internete bir ilan koyarak alıcılara ulaşacağını düşünüyor. Ancak zayıf pazarlama ile az kişiye ulaşılıyor. Alıcı az olunca iyi teklif de az oluyor. Rekabet oluşmayınca fiyat da düşük kalıyor. Gayrimenkul ya satılmıyor, ya da düşük fiyattan satılıyor.

Komşular Duymadan Satılsın..

Emlakçıdan komşulara duyurmadan gizli satış yapılması isteği ve düşüncesi en yanlış düşüncelerden biri. Kulaktan kulağa pazarlama en etkili satış yöntemlerindendir. Komşuların tanıdıkları ve akrabaları potansiyel alıcılardır. Komşulara duyurmadan satmaya çalışmak satış süresini uzatır, fiyatın düşük kalmasına yol açabilir.

Emlakçılar Müşteri Getirsin Ama Bizden Komisyon Almasın..

Emlakçılar müşteri getirsin ama bizden komisyon almasın düşüncesi az müşteriye yol açar. Emlakçılar müşterilerini öncelikle komisyon alacakları yerlere götürür. Siz komisyon vermezseniz alıcı adayınız az olur. Alıcı adayı az olur ise ev ya zor satılır, ya düşük fiyata satılır, ya da satılmaz.

Eve Dekorasyon İçin Çok Masraf Yaptık, Bunu Fiyata Ekleyelim..

Eve pek çok masraf yapmış olabilirsiniz ancak hiçbir alıcı başkasının kendi zevkine göre yaptığı harcamaların bedelini ödemek istemez. Şişen fiyat yüzünden alıcılar kaçar. Sonrasında fiyat indirilse de ilk haftalardaki ilgi kaybedilmiş olur. Alıcı adayları azalır, ev ya düşük fiyata satılır, ya da satılmaz.

Gayrimenkulünüzü doğru adımlar ve güçlü pazarlama planı ile satmak istiyorsanız Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link