fbpx

Ev Satışında Yapılan 5 Hata

  • 1 ay önce
  • 1

Pek çok kişi için evi en kıymetli yatırımı. Bu yatırımı nakde çevirirken yapılan hatalar mülk sahibine hem zaman, hem para kaybına yol açıyor.  Ev satışı yapılırken gerçekleşen başlıca hatalara bakalım. Evinizi satmak istiyorsanız Hızlı Gayrimenkul Satış Yol Haritası yazımız da ilginizi çekebilir, bu yazıdan sonra ona da göz atabilirsiniz.

Kötü İlan Fotoğrafları

Ev satışında yapılan beş hatadan ilki hiç kuşkusuz ki kötü ilan fotoğrafları olmaktadır. Kişiler ev satış işlemini gerçekleştirirken satacakları evin fotoğraflarını güzel bir şekilde çekmeli. Ayrıca evin fotoğraflarını çekerken tek bir açıdan değil de birçok açıdan çekmek her zaman ev alıcısı tarafından daha çok ilgi çekicidir. Ev alıcısı evin dıştan görünüşünü de merak ettiği için dış fotoğrafını da ilanda görmek ister. Evlerin fotoğrafları ne kadar güzel olursa satış imkanı ve çekiciliği de o kadar artmış olur. Yani ilan fotoğrafları çekici olmaz ise ilan etkili olmaz.

Evin Bakımsız Olması

Ev satışında yapılan hata içeren işlemlerden biri de bakımsız satışa çıkış. Satış işlemi gerçekleştirilecek olan evin bakımsız olması alıcı kişiler tarafından istenmeyen bir durum. Bu nedenle de satılacak olan ev genel olarak önceden incelenip, bakım yapılmalı ve de temizlenmeli. Çünkü ev alıcıları sorun yaşamayacakları bakımlı bir ev tercih eder.

Fiyatın Piyasa İle Uyumsuz Olması

Fiyatın piyasa ile uyumsuz olması satışı engeller. Fiyat eğer piyasaya göre daha yüksek ise alıcılar mülke ilgi göstermez. İlgi gösterenlerin beklentileri ise yüksek olur ve gelenler hayal kırıklığı yaşar. Bu nedenle de satış yaparken her zaman için piyasa fiyat araştırması yapılıp ona göre evin fiyatlandırılması uygulanması gerekli olan bir yöntemdir. Bu sayede de ev satışı yapılırken gerçekleşecek hataların önüne geçilmiş olur.

Zayıf Pazarlama

Ev satışında yapılan hatalardan en önemlilerinde biri de zayıf pazarlamadır. Zayıf pazarlama genelde ev ilanını tek bir siteye koymak ile karşımıza çıkar. Bir ev ilanını tek bir siteye koyulduğunu zaman o ilanı çok az kişi görür. Bu nedenle potansiyel alıcılara ulaşmakta zorluklar yaşanır.

Gayrimenkul Danışmanı Desteği Almamak

Gayrimenkul danışmanlarının işi ev pazarlamaktır. Bu pazarlama sürecinde yaptıkları pek çok farklı pazarlama aktivitesi olur. Ayrıca gayrimenkul danışmanı ilgili olan evi piyasaya göre bir fiyat politikası uygulayarak satışa sunar. Bu sayede daha fazla müşteriye ev satışı için ulaşılır ve de daha hızlı satış yapılır.

Eğer üst düzey alıcılara hitap eden lüks bir konut satmak istiyorsanız Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link