fbpx

Ev Satışını Hızlandıran 5 Öneri

  • 1 ay önce
  • 1

Ev sahibi olanlar satış yapmak konusunda çoğu zaman zorlanabilmektedir. Bir evi hızlı satabilmek için özenle organize etmek gerekir. Bu anlamda mülk sahibi olanların hızlı satışları gerçekleştirebilmek için bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Gayrimenkul satmak istiyorsanız Hızlı Gayrimenkul Satış Yol Haritası yazımız da ilginizi çekebilir.

Gerekli Tamiratları Yapın

Ev satış konusunda ev sahiplerine büyük görevler düşmektedir. Özellikle satışın daha hızlı gerçekleşebilmesi için evin fotoğraflarını çekmek, ev hakkında ilanlar vermek dışında bazı öneri ve düşünceler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de evlerdeki bakım gerektiren yerlerin tamir edilmesidir.

Ev almak isteyen kişiler genellikle sorunsuz evleri almak isterler. Evlerdeki bakım gerektiren veya tamir edilmesi gereken noktaların tamir edilmesi ve daha sonra alıcılara evlerin gösterilmesi hızlı satışı sağlayabilir. Özellikle mutfak ve banyolar alıcıların en dikkat ettikleri yerlerden birisi olmaktadır. Mutfak dolapları ve tezgahları ne kadar temiz görünür ise evin albenisi de o kadar artacaktır.

Banyolarda ise banyo dolabı, duş alanı ve lavabo kısmı ön plana çıkarılmalıdır. Kırık fayanslar var ise onarılmalı veya değiştirilmelidir. Ayrıca fayans aralarındaki kötü görüntüler de derz kalemi ile tekrar doldurulmalıdır.

Duvarları Açık Renge Boyayın

Ev satış konusunda mülk sahiplerine bazı görevler düşmektedir. Bunlar ilan vermek veya alıcılara evleri gezdirmek gibi görevlerdir. Ayrıca konum bilgisi, iç ve dış özellikleri ve muhiti hakkında da detaylı bilgiler verilmelidir. Bunlar dışında mülk sahiplerinin evlerini daha hızlı satabilmeleri için sunulan öneri ve görevlerden birisi de evin iç dizaynıdır.

Evlerde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi iç mekan boya rengidir. Duvarların özellikle açık renkli olması evleri hem ferah hem de daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır. Bu nedenle mülk sahiplerinin ev satış öncesinde boya rengini açık renk seçmeleri satış sürecini daha hızlı olmasını sağlayabilmektedir.

Evi Göstermeden Önce Havalandırın

Mülk sahipleri evlerini alıcılara göstermeden önce uzun süre kapalı durması olası bir durumdur. Bu nedenle evler yeni boyanmış veya uzun süredir boş duruyor ise farklı bir koku oluşabilir. Potansiyel alıcılar için bu durum negatif bir etki bırakmaktadır. Bu nedenle ev sahipleri için diğer bir öneri evleri daha önceden havalandırmalarıdır. Bu anlamda alıcılarda olumlu bir etki bırakmak için evlerin düzenli havalandırılması gerekir.

Gereksiz Eşyaları Kaldırın

Evlerin içerisindeki eşyalar her zaman evi daha küçük göstermektedir. Bu nedenle ev satış sırasında gereksiz eşyaların kaldırılması çok önemlidir. Boş evlerin içerisinde duran gereksiz eşyalar mutlaka ev alıcılara gösterilmeden önce kaldırılması gerekir. Bu şekilde evleriniz daha ferah ve daha büyük görünmesi sağlanır.

Gayrimenkul Danışmanı İle Çalışın

Ev satırken gayrimenkul danışmanı ile çalışmak avantajlı olabilir. Bu sayede daha fazla alıcıya ulaşmak mümkün olacaktır. Ayrıca  ev satışlarında karşılaşılacak zorluklar gayrimenkul danışmanları ile daha kolay atlatılmaktadır. Bu nedenle gerek fiyat gerek zaman açısından gayrimenkul danışmanları ile çalışmak ev satışı sürecinde avantajlı olacaktır.

Eğer üst düzey alıcılara hitap eden lüks bir konut satmak istiyorsanız Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link