fbpx

Evinizi Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

  • 2 hafta önce
  • 1

Birçok kişi evini satmadan önce yapılması gerekenleri bilmeyebilir. Bu konulara önem vermemek evin satış sürecini uzatabilir.  Bir önceki yazımızda paylaştığımız gibi ilana çıkan 10 evden ortalama bir tanesi satılıyor. Satılamayan dokuz ev arasında kalmamak için yapmanız gerekenleri bilmenizde fayda var. Gayrimenkul satmak istiyorsanız Hızlı Gayrimenkul Satış Yol Haritası yazımız da ilginizi çekebilir.

Göze Batan Tamiratları Yaptırın

İlk izlenim her zaman önemlidir. Özellikle konut alımı duygular ile yapılan bir işlem. Alıcı adayı eve ısınır ise satış hızlı olur. Bakımlı bir ev her alıcının önceliği. Pek çok alıcının aldığı evin tamiri ya da bakımı ile uğraşacak vakti olmuyor. Bu tür alıcılar sorunsuz ve bakımlı evlere daha yüksek bedel ödemeye hazır oluyor. Bakımsız bir evi satışa çıkartarak en iyi alıcıları kaçırabilirsiniz. Eviniz alıcıya gösterileceği zaman evin derli toplu, temiz, havalandırılmış olması da önemli faktörler. İlk izlenim fırsatınız sadece bir kere var. Bu fırsatı iyi kullanın.

Satış İçin Doğru Fiyat Belirleyin

Gayrimenkul danışmanınızdan piyasa bilgilerini isteyin. Benzer evler hangi fiyata satıldı. Hangi fiyat seviyesine olanlar satılamadı. Sizin eviniz ile rekabet edecek evler hangileri. Bunları öğrenin. Gayrimenkul danışmanınız satış için doğru fiyatı belirlemede uzmanlığı ile size destek olacaktır. Gayrimenkul danışmanı piyasa bilgilerinden haberdar olan uzman kişidir. Bu bilgileri sizlerle paylaşarak en doğru fiyatın belirlemenize yardımcı olacaktır.  Bu bilgiler ışığında fiyat belirleyin.

Gayrimenkulünüzün Türüne Uygun Danışmanı Seçin

Gayrimenkul çeşidine göre bir danışman belirlemelisiniz. Buna örnek olarak lüks bir daireniz varsa danışmanınız da lüks gayrimenkul satışında uzman bir danışman olmalıdır. Eğer ticari bir emlak satacaksanız ticari gayrimenkul danışmanından destek alın. Uzmanlaşmış danışmanın uzmanlık alanına göre hazır müşterileri ve emlakçı paylaşım ağı vardır. Bu sayede daha hızlı satış yapmanız mümkün olabilir.

İyi Bir Gayrimenkul Danışmanı İle Çalışın

İyi bir gayrimenkul danışmanı size pek çok fayda sağlar. Evin satılabilir fiyattan piyasaya arz edilmesi için piyasa bilgilerini, rekabetteki gayrimenkulleri size sunar. Fiyat belirlemede yardımcı olur. Güçlü bir pazarlama planı ile pek çok alıcıya ulaşır. Paylaşım ağı ile diğer emlak ofislerinden ve danışmanlardan alıcılar getirir.

Gayrimenkulünüzü doğru adımlar ve güçlü pazarlama planı ile satmak istiyorsanız Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link