fbpx

Gayrimenkul Danışmanı Çalışma Saatleri

  • 4 ay önce
  • 1

Bir gayrimenkul danışmanının çalışma saatlerinin değişken ve esnek olduğunu belirtmekte fayda var. Danışmanın çalışma saatleri danışmanın belirlediği saatler arasında sınırlı kalabilir. Bu noktada önemli olan başarılı olmak için düzenli ve disiplinli çalışmanız gerektiğidir. Düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışarak çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ofiste Çalışma Saatleri

Gayrimenkul danışmanı olarak çalıştığınız ofisin belirli çalışma saatleri ve günleri olur. Bazı gayrimenkul ofisleri, haftanın 6 gününde de açık olup müşterilerine hizmet vermeyi sürdürür. Bazıları haftanın 7 günü açıktır. Bu durum, gayrimenkul danışmanının her gün ofiste çalışacağı anlamına gelmez.  Bir gayrimenkul danışmanı çalışacağı süreyi üçe bölerek planlayabilir. Çalışma süresinin üçte biri kadar olan zamanı ofiste geçecektir. Ofiste katılacakları çeşitli eğitimler, ilan girişleri, pazarlık toplantıları ve sözleşme hazırlıkları bu süreyi oluşturabilir. Çalışma saatlerindeki esneklik hem gayrimenkul danışmanına hem de müşteriye bağlıdır. Müşteri, hafta sonu ya da mesai saatleri haricinde gayrimenkul danışmanından hizmet almayı talep ederse, çalışma saatlerinde esneklik söz konusu olabilir.

Müşteri Çalışmaları

Gayrimenkul sektöründe çalışmayı sürdürüyorsanız, gayrimenkul danışmanı çalışma saatleri kapsamında zamanınızı çeşitli görevlere bölebilirsiniz. Bu sayede zaman kullanımını daha verimli hale getirerek çalışma saatlerinizi etkili bir şekilde kullanırsınız. Bir gayrimenkul danışmanı olarak, çalışma saatinizin yaklaşık üçte birini müşterilerinize ayırmanız gerekecektir. Yapılan müşteri ziyaretlerinde portföy alma, satış ve kiralama yapma gibi çalışmalar sürdüreceksiniz. Planlanan müşteri ziyaretleri esnasında gayrimenkul danışmanı çalışma saatleri birtakım değişiklikler gösterebilir. Müşteri ziyaret saatlerinizi hem kendinize hem de müşterilerine göre ayarlamanız mümkündür. Çalışan müşterileriniz varsa, çalışma saatlerinizi müşterilerin mesai bitiş saatlerine göre ayarlayabilirsiniz. Ticari gayrimenkul çalışıyorsanız hafta içi daha çok çalışmanız gerekecektir. Lüks konut çalışıyorsanız hafta sonu çalışmanız gerekebilir.

Uzmanlık Bölgesi Çalışmaları

Gayrimenkul sektöründe çalışan bir danışmanın uzmanlık bölgesi çalışması yapması, sektörde başarılı olması açısından oldukça önemli. Bu sebeple, gayrimenkul danışmanı çalışma saatleri ile uzmanlık bölgesi çalışmalarınızı ayarlamanız gerekecek. Zamanınızın üçte birini uzmanlık bölgesine ayırarak bölge hakkında bilgi toplayabilir, bölgede kendinizi tanıtabilirsiniz. Vaktinizin belirli bir kısmını uzmanlık bölgesine ayırarak bölgenizi daha yakından tanımanız, başarılı sonuçlar elde etmeniz açısından önemlidir. Aynı zamanda, uzmanlık bölgesine ayırdığınız zaman aralığında kendinizi tanıtarak çevrenizi genişletmeniz mümkündür. Uzmanlık bölgesinde yapacağınız çalışmaların zamanlamasını kendinize, çalışanlara ve bölgenizde yaşayan müşterilerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak için bizimle iletişime geçin.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link