fbpx

Gayrimenkul Danışmanı Olmak

  • 4 hafta önce
  • 1
Gayrimenkul danışmanı olmak hayalini gerçekleştiren mutlu danışman çalışırken

Kendi işine sahip olmak isteyen kişilerin artışıyla birlikte gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Yüksek kazanç potansiyeli, esnek çalışma saatleri, geniş sosyal çevre gibi avantajlar ile ön plana çıkan gayrimenkul danışmanlığını gelin beraber inceleyelim.

Konut ve Lüks Konut Gayrimenkul Danışmanı Olmak

Lüks konut çalışmak size beraberinde pek çok avantaj sunar. Bu avantajlar arasında, yüksek kazanç elde etmek de yer almaktadır. Komisyon bazlı çalışıldığı için alacağınız komisyon, gayrimenkulün değeri artış gösterdikçe büyüyor. Bu iş kaliteli müşterilerle çalışacağınız anlamına gelir. Emlak sektöründe uzman bölge seçiminin ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçek. Lüks gayrimenkullerin bulunduğu bir bölgenin uzmanı olmak, keyifli bir çalışma ortamını da beraberinde getirecektir. Lüks gayrimenkul danışmanlığı yaparak, geniş bir çevre edinmeniz de mümkün.

Ticari Gayrimenkul Danışmanı Olmak

Bu iş çeşitli avantajları beraberinde getirir. Ticari danışmanlık ile konut danışmanlığının birbirinden farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Ticari gayrimenkul danışmanlığı, alanında uzmanlık ve deneyim gerektirir. Ticari gayrimenkul eğitimi ve broker mentorluğu  ile başarılı olmak mümkün. Ticari gayrimenkul danışmanları, yüksek kazanç elde edeceği için bu uzmanlık alanı avantajlı. Disiplinli ve donanımlı olduğunuz takdirde elde edeceğiniz kazançlar yüksek olacaktır. Ticari gayrimenkul danışmanı olmak, aynı zamanda iş dünyasıyla da düzenli bir şekilde iletişim halinde olmanızı sağlar.

İş dünyasında bulunan insanların çalışma alanlarını büyütmesi için ticari danışmanlara ihtiyacı bulunmakta. Bu sebeple iş dünyasında yer alan kişilerle çalışacağınız dönemler olacaktır. Ticari gayrimenkul danışmanları, ticari mantığa doğrudan hitap ettiğinden dolayı, analiz yapmak ve gerçekçi bakış açısına sahip olmanız önemli. Konut satışında evin manzarası, sessiz ortamda yer alması, bahçesi gibi soyut ve duygusal düşünceler gündeme gelirken, ticari gayrimenkulde ise durum tam tersidir. Müşterilerin somut ihtiyaçlarına göre hareket etmek gereklidir. Bu sebeple, müşterilerin taleplerini etkili şekilde analiz ederek ticari gayrimenkulde sürpriz yaşamanın önüne geçersiniz.

Gayrimenkul Danışmanı Olma Şartları

Gayrimenkul danışmanı olmak için bazı şartlar aranmakta. Bu şartlar arasında, emlak danışmanı seviye 4 mesleki yeterlilik eğitimini almak yer alıyor. Yeterlilik belgesini alabilmek için yapılan sınavlardan başarılı olma şartı bulunmakta. Sınavı geçtikten sonra belge geçerliliği 5 yıl. Diğer eğitimler ofisimizde ücretsiz olarak verilmekte. Gerekli olan şartlar arasında şahıs şirketi kurmak da bulunmakta.

Eğer Gayrimenkul Danışmanı Olmak İstiyorsanız Gelin Görüşelim

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak için bizimle iletişime geçin.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link