fbpx

Gayrimenkul Danışmanı Olmanın 5 Avantajı

  • 2 ay önce
  • 1

Gayrimenkul Danışmanlığı, ya da diğer bir deyişle Emlak Danışmanlığı günümüzün en çok ilgi gören mesleklerinin başında geliyor. Ülkemizde emlak sektörünün hızla büyümesi ve profesyonelleşmesiyle birlikte bu meslek daha dikkat çekici bir hale geldi. Barındırdığı avantajlar sebebiyle de her yıl artan sayıda girişimci bu sektöre adım atıyor. Gayrimenkul Danışmanı olmanın 5 avantajı nelerdir, hep birlikte görelim!

Düşük Sermaye Gereksinimi

Sermayesiz iş olmaz. Ancak bu sermayenin ne boyutta olacağı girişimci için önemlidir. Gayrimenkul danışmanlığının yeni bir girişimci için en büyük avantajı, diğer iş kollarına kıyasla çok daha küçük bir sermaye ile başlanabilmesidir. Paylaşım sistemi sayesinde ofis kirası, çalışan maaşı, ofis altyapısı gibi sabit giderleriniz olmaz. Gereken sermaye tanıtım, pazarlama ve kişisel gelişim için harcanabilir.

Yüksek Kazanç Potansiyeli

Hayat maaşlı bir işte çalışmak için çok kısa. Genel olarak bakıldığı zaman gayrimenkul danışmanı olmanın önemli avantajlarından biri de elde etmiş olacağınız kazancın tam zamanlı standart işyerlerine oranla çok daha yüksek olması. Emeğinizin karşılığını tam olarak alırsınız. Ne kadar çok emek verirseniz o kadar çok karşılık alacağınızı bilirsiniz.

Kendi İşinizin Patronu Olursunuz

Başkalarının emri altında olmamak, kendi işinizin başında olmak ve kendi işinizin patronu olmak birçok insanın isteklerindedir. Başarı bir hormondur. Bir şeyleri oluşturmak, yönetmek, kar etmek ve düzenlemek size başarı duygusu verir. Bu sizi mutlu ve daha etkin biri haline getirebilir. Gayrimenkul danışmanlığında da ofisinizin temel kuralları ve Broker’ınızın mentörlüğü dışında tamamen kendi işinizin sahibisiniz.

Zamanı Kendiniz Planlarsınız

Zaman paha biçilmez bir kaynak. Geçen zamanı geri döndüremeyiz. Bu kadar değerli bir şeyin başkası tarafından planlanmasına izin veremeyiz. Tek yapabileceğimiz sahip olduğumuz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek. Gayrimenkul danışmanlığı sabah 9 akşam 5 tarzı bir iş değildir. Danışmanlar kendi zamanlarını yönetir. İş zaman planlamanızı tamamen kendinize göre yapabilirsiniz. Ancak burada çok dikkatli olmanız gerekiyor. Kendi işinin patronu olmak demek daha az çalışmak demek değildir.

Çevreniz Hızla Genişler

Çevreniz ne kadar geniş ise, iş hayatınızda karşınıza çıkan fırsatlar da o derece çok olur. Çevremizdeki kişiler hayatımızı derinden etkiler. Bu nedenle çevreyi oluşturmak ve canlı tutmak çok büyük önem taşır. Gayrimenkul danışmanı olduğunuzda çevreniz çok daha hızlı bir şekilde genişlemeye başlayacak. Çünkü bu iş hemen hemen her gün farklı kişiler ile iletişime geçmemizi sağlamakta.

Kısaca özetlemek gerekirse; Gayrimenkul Danışmanı olmak size kendi hayatınızın kontrolünü verir. Rutinin dışına çıkmanızı sağlar. Çalıştığınız ve emek verdiğiniz oranda çalışmanızın karşılığını alacağınızı bilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı sürprizler ile ve yenilikler ile dolu harika bir maceradır.

Kaliteli bir ofiste yüksek kazanca adım atmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link