fbpx

Gayrimenkul Danışmanlığı Maaşları Ne Kadar?

  • 2 ay önce
  • 1
kazandığı maaşı sayan gayrimenkul danışmanı

Gayrimenkul danışmanlığı maaşları şu şekilde açıklanabilir: Gayrimenkul danışmanı maaş almaz. Bu iş girişimci ruha sahip kişilerin, kendi işlerini yapmak isteyen kişilerin seçtiği bir meslektir. Kendi işini kurarken gereken yüksek maliyetlerden kaçınmak, eğitim ve tecrübe kazanmak gibi avantajları vardır. “Masa başında oturayım, her ay maaşımı alayım” diyen kişilere uygun değildir. Yüksek gelir hedefleyen ve bu hedef doğrultusunda çalışacak kişilere uygundur.

Gayrimenkul Danışmanının Kazancı Ne Kadar?

Çok çalışarak yüksek maaş kazanan kadın gayrimenkul danışmanı

Gayrimenkul danışmanı maaşı, daha doğrusu kazancı birkaç faktöre bağlıdır. Bu faktörlerden biri, gayrimenkul danışmanının iş yaptığı bölgedir. Danışmanlar sattıkları ya da kiraladıkları gayrimenkullerin değeri üzerinden kazanç sağlar. Premar Yalı gibi değerli gayrimenkuller ile çalışan bir ofiste gayrimenkul danışmanlığı yapan kişilerin kazançları da buna uygun olarak yüksek olur. Ucuz gayrimenkullerin bulunduğu bölgede on işlemde elde edilen geliri, Premar Yalı portföylerinde tek işlemde kazanmak mümkün.

Gayrimenkul Danışmanlığı Nasıl Bir İş?

Yeni aldığı portföyden kazanacağı geliri hesaplayan gayrimenkul danışmanı

Bir gayrimenkul danışmanı öncelikle satılık ve kiralık portföy alır. Portföy, bir gayrimenkul danışmanının elindeki tüm taşınmazları ifade eder. Aldığı portföyler üzerinde fiyat analizi yapar ve bu portföyleri pazarlar. Satılık ya da kiralık mülklerde, alıcı ve satıcı arasındaki iletişimi yürütür. Aynı zamanda satışı yapılan mülklerin tapu devir işlemlerini organize eder. Kiralanan mülklerde ise kira kontratını hazırlar.

Maaşlı Bir İşe Kıyasla Avantajları Neler?

Maaşlı bir işe göre daha fazla kazandığı için çok mutlu gayrimenkul danışmanı

Gayrimenkul danışmanı çalışmasının karşılığını kazanır. Çok çalışırsa çok, az çalışırsa az kazanır. Yüksek gelir elde etme avantajı bu işi tercih edenler için en önemli faktördür. Bu tarz yüksek gelir elde etmek için büyük bir sermaye ile işe başlamak gerekmez. Bir gayrimenkul danışmanı, düşük bir sermaye ile başladığı işi zaman içinde çalışarak ve doğru kararlar alarak büyütebilir, çok yüksek gelir elde etmeye başlayabilir. Gayrimenkul danışmanlığı maaşları gibi gayrimenkul danışmanlığı çalışma saatleri de kişiye göre değişir. Dolayısıyla bir gayrimenkul danışmanı, zamanını kendi yönetir, istediği çalışma planını kendi kurar. Sonucunda kendi işinin patronudur. Aynı zamanda bir gayrimenkul danışmanı, çalışırken birçok insanla iletişim kurduğu için çevresi genişler ve daha sosyal hale gelir. Her türlü insan ile tanışmasını ve arkadaşlık etmesini sağlar, bu da mesleğin bir başka avantajıdır. Sonuç olarak iyi bir bölgede ve iyi mentörlük yapan bir ofisle çalıştığında yüksek kazanç sağlar.

Kaliteli bir ofiste yüksek kazanca adım atmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link