fbpx

Gayrimenkul Sahneleme Nasıl Yapılır?

  • 9 ay önce
  • 1

Bir ürünü satmak istediğinizde ürünün en iyi haliyle alıcıya sunulmasını istersiniz. Mağazalarda bulunan vitrinlerin bu denli özenli hazırlanmasının sebebi de aynı mantığa dayanmaktadır. Gayrimenkul sektöründe de ilan siteleri, vitrini temsil etmektedir. Emlak sitesine koyduğunuz fotoğraflar, konut hakkında yaptığınız açıklamalar sizin vitrininizin tamamını oluşturur.

Konutunuzun en yüksek değerden alıcı bulmasını sağlayan gayrimenkul sahneleme nasıl yapılır gelin hep birlikte inceleyelim. Keyifli okumalar.

Gayrimenkul Sahneleme Nedir?

Gayrimenkul Sahneleme Nasıl Yapılır?

Ürün satışlarının arttırılması için reklamlarda oynatılan bakımlı kadınların, kaslı erkeklerin asıl amacı ürünün albenisini arttırmaktır. Gayrimenkul sektöründe de albeniyi arttırmak için yapabileceğiniz şeylerden biri gayrimenkul sahnelemesi yapmaktır. Gayrimenkul sahnelemesinin amaçlarından biri konutun olabilecek en iyi halinin alıcılara sunularak alıcının kendini orada hayal etmesini sağlamaktır.

Gayrimenkul Sahneleme Ne İşe Yarar?

Gayrimenkul Sahneleme Ne İşe Yarar

Gayrimenkul sahnelemesi konutun en iyi halinin alıcıya sunulmasıdır. Bu sayede konut alıcı için cazip hale gelir ve satış yapma olasılığı artar. Alıcı kendini o ortamda hayal eder ve ürünü satın alma isteği oluşur. Ev satmak için sahnelemeden yararlanmak oldukça faydalıdır.

Gayrimenkul Sahneleme Nasıl Yapılır?

gayrimenkul sahneleme nasıl yapılır

    1) Ortamı dağınık gösteren eşyaları kaldırın.

Masa ve sehpa gibi alanlarda bulunan kişisel eşyaları ortamdan uzaklaştırmak daha ferah bir görünüm yaratabilir.

    2) Eşyaların yerini değiştirerek düzen oluşturmayı deneyin.

Evde var olan mevcut düzeni değiştirerek göze en hoş gelen halini keşfetmeye çalışın. Eşyalar doğru konumlandırılmadığında satış potansiyelini düşürebilir

     3) Eşyaları gruplandırın.

Mekan büyük ise benzer eşyaları kullanım alanlarına göre konumlandırmak iyi bir fikir olabilir. Örneğin oturma grubunu birbirine yaklaştırarak duvardan uzaklaştırmak hem derli toplu bir görünüm yaratır hem de evi büyük gösterir.

     4) Halıyı kaldırmayı deneyin.

Küçük alanlarda zeminin bölünmesine sebep olan halılar kaldırıldığında oda olduğundan daha büyük görünür.

     5) Aksesuarlar ile zenginleştirin.

Taze çiçekler ve bitkiler ortama sıcak bir hava ve çekicilik katar. Mutfak masasına koyacağınız taze meyveler güzel enerji yayarken yuva sıcaklığını da hissettirir.

    6) Manzara mevcutsa ön plana çıkartın.

Güzel manzaralı gayrimenkul fotoğrafları alıcıların dikkatini çeker. Eğer konutunuz böyle bir manzaraya sahipse ön plana çıkartın. Manzara mevcut değil ise ışık aldığını gösteren görseller ekleyin. Ev satmak için bu iki özellikten birine genellikle ihtiyaç duyulmaktadır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link