fbpx

Hangi Meslekler Gayrimenkul Danışmanlığında Başarılı?

  • 3 ay önce
  • 1
gayrimenkul danışmanlığında başarılı meslek mensupları

Kariyerinizi, gayrimenkul sektöründe inşa etmeden önce farklı bir meslek grubunda görev almış olabilirsiniz. Bu sebeple hangi meslekler bu işte başarılı sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Farklı sektörlerde çalıştıktan sonra gayrimenkul danışmanı olmak isteyebilirsiniz. Geçmişte yaptığınız işler, tecrübeleriniz, çevreniz başarınızda rol oynayacak faktörler. Çok farklı meslek gruplarından gelen ve bu sektörde çok başarılı olmuş pek çok profesyonel var.

Asker Kökenli Olanlar Disiplinli Çalışıyor

Daha önce asker olarak görev yapan kişiler, gayrimenkul danışmanlığına geçiş yaptığında sektörde ciddi anlamda başarı elde etmekteler. Disiplinli olmanın yüksek oranda başarı getirdiğini söylemek mümkün. Bu sebeple asker kökenli olanlar askerliğin getirdiği disiplin sayesinde sektörde başarı elde ediyorlar.

Mühendisler Ticari Gayrimenkul Danışmanlığında Başarılı Oluyor

Meslek yaşantılarının bir bölümünü mühendis olarak geçirmiş ya da güncel olarak mühendislik yapan kişiler ticari  gayrimenkul danışmanlığında çok başarılı oluyor. Mühendislerin başarılı olmasının birincil sebebi analitik düşünmeleri. Ticari gayrimenkul müşterileri genelde analitik düşünen kişiler olduğu için mühendisler müşterilerin sorularına daha iyi yanıtlıyor ve sonuca daha kolay ulaşıyorlar.

Esnaflıktan Gelenler Başarılı Oluyor

Esnaflıktan gelen kişiler gayrimenkul danışmanlığında başarılı oluyor. Esnaflıktan gelen kişiler, bağımsız bir iş ortamında rahat çalışıyor. Esnaflıktan gelenler kendi işlerini yönetme avantajı sayesinde başarıya ulaşıyorlar.

Bankacılar, Sigortacılar, Öğretmenler, Satış ve Pazarlamada Çalışanlar Başarılı Oluyor

Gayrimenkul danışmanlığı alanında başarılı olan diğer meslek grubu ise bankacılar. Sigortacılar, öğretmenler, satış ve pazarlama çalışanları da sektörde başarı elde eden diğer meslek grupları. Bu meslek gruplarının sektörde başarı yakalamasının en önemli sebebi olarak sahip oldukları geniş çevre. Geniş çevre sayesinde daha çok portföy alıp daha çok satış yapmaları mümkün oluyor. Önceki mesleklerinde olduğu gibi, bu işte de odak noktası müşteri ilişkileri. Sigortacılık, bankacılık, öğretmenlik, satış ve pazarlama çalışanlarının ortak özelliği arasında etkili iletişim becerileri yer almakta. Bu kişiler etkili iletişim yeteneklerini kullanarak sektörde başarılı oluyor.

Kadınlar Lüks Konutta Başarılı Oluyor

Cinsiyet olarak incelendiğinde, kadınların lüks konut satış işlemlerinde daha başarılı olduğu gözlemleniyor. Ev alımında ailelerin kararlarını çoğu zaman evin kadını belirlemekte. Bu sebeple, kadın gayrimenkul danışmanlar kadınların istek ve ihtiyacını daha iyi anlayarak konut satışında etkili oluyorlar.

Lüks konut yada değerli ticari gayrimenkuller konusunda önde gelen bir ofis ile çalışmak için bizimle iletişime geçin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link