fbpx

Satılık Ev İlan Fotoğrafı Nasıl Çekilir

  • 2 ay önce
  • 1

Satılık ev ilan fotoğrafı çekimi gayrimenkul pazarlamanın en önemli ögelerinden biri. Bunun 2 nedeni var. Birincisi satılık pek çok ev ilanı var ve bu ilanların arasından sıyrılmak, alıcıları kendi mülkünüze çekmek için cazip fotoğraflara ihtiyaç var. İkincisi ilk izlenimin önemi çok yüksek, satılık ev ile ilgili ilk izlenim ilan fotoğraflarında oluşuyor. Bu ilk izlenim iyi ise evi görmeye gelen alıcılar olumlu bir ruh hali ile geliyorlar ve ev satış süreci hızlı sonuçlanıyor. Gelin satılık ev ilanının nasıl çekileceğine bakalım..

İlan Fotoğraflarını Profesyonel Makine İle Çekin

Profesyonel fotoğraf makineleri büyük lensleri sayesinde daha çok ışık alırlar ve daha iyi fotoğraflar üretirler. Profesyonel fotoğraf makinesine takılan geniş açı lensler evin içindeki dar alanları fotoğrafa daha iyi yansıtmaya yardımcı olurlar. Eğer geniş açı lensli fotoğraf makineniz yok ise üst düzey cep telefonları da işinizi görebilir. Yeni telefonların çoğunda geniş açı kamerası bulunuyor. Bu sayede evin içindeki dar alanları resme aktarabilirsiniz.

Çok Fotoğraf Çekin, Kötüleri Eleyin

Çektiğiniz fotoğraflar makinenin ya da cep telefonunun ekranında güzel gözüküyor olabilir ancak bu resimlerin bazıları büyük ekranda iyi çıkmayabilir. Küçük ekranda fark edemediğiniz kusurlar ve sıkıntılar büyük ekranda kolayca fark edilir. Bu yüzden ihtiyacınızın iki katı fotoğraf çekin, daha sonra en iyileri kullanın.

Farklı Açılardan Çekin

Her odanın dört duvarı var, dört köşesi var. Her köşeden fotoğraf çekin. Sonra bunlardan hangileri evi en iyi şekilde aktarıyor ise onları ilana yükleyin. Sizin çıplak göz ile gördüğünüz her şey fotoğrafa aktarılamayacak. Bazı fotoğraflar karşıdan gelen ışık nedeni ile kötü çıkacak. Bu nedenle hangi fotoğrafların iyi, hangilerinin kötü görüneceğini önceden bilmeniz zor. En iyisi farklı açıları deneyip kötü çıkanları eleyip, iyileri kullanmak.

Evin Dışını da Çekin

Evi satın alan kişi sadece evin içi ile ilgilenmez. Evin dıştan görünümü, sokağın görünümü, yakındaki parklar, ulaşım imkanları da kararını etkileyecek önemli unsurlar. Bu unsurları yazı ile anlatmak yerine resim ile anlatmanız çok daha etkili olur. Evin dışını, sokağı, yakındaki parkları, ulaşım noktalarını da fotoğraflayarak ilana ekleyin.

Satacağınız evin fotoğrafları iyi çekilsin, pazarlaması güçlü yapılsın, hızlı satılsın istiyorsanız profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.  +90 (212) 777 68 68 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link