fbpx

Satılık Gayrimenkul İlanı Nasıl Hazırlanır?

  • 5 ay önce
  • 1

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımızda pek çok alanda önemli değişimler ve gelişmeler meydana geldi. Değişim yaşanan alanlardan biri de gayrimenkul sektörü oldu. Gayrimenkul danışmanlarının ev satmak ve ev kiralama sayılarını maksimuma çıkarmalarında emlak sitelerinde yayınladıkları ilanların etkisi yadsınamayacak ölçüdedir. Emlak sitelerinde yayınlanan satılık ya da kiralık konutların sayısının bir hayli fazla oluşu potansiyel alıcılara ulaşmakta önemli rol oynuyor. Bu durum da gerek gayrimenkul ofislerinin gerek gayrimenkul danışmanlarının kazançlarını doğrudan etkiliyor.

Bu yazımızda sizlere satılık gayrimenkul ilanını hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Kaliteli ve Etkileyici Fotoğraflar Kullanın

Ürün satışında sonuç almanın yollarından biri etkileyici fotoğraflar kullanmaktır. Günün aydınlık saatlerinde çekilmiş aydınlık ve net fotoğraflar kullanmak alıcıların dikkatini çekmektedir. Konutu en iyi şekilde yansıtan doğru açıdan çekilmiş fotoğraflar kullanmak gerekiyor. Fotoğraf çekerken konutun düzenli ve temiz olmasına özen göstermeli özellikle banyo ve mutfağın düzenli görünmesine dikkat etmelisiniz.

Bu Gayrimenkulü Almak İçin Nedenleri Sıralayın

Gayrimenkul satışı yaparken alıcıların dikkatini çekebilecek detayları ön plana çıkarmaktan çekinmeyin. Gayrimenkulün sahip olduğu özellikleri sıralayın ve bunu yaparken açık ve anlaşılır bir dil kullanmaya özen gösterin. Örneğin; eviniz merkezi bir konumda yer alıyorsa eve yakın olan hastane, okul ve ulaşım araçlarının neler olduğunu belirtin. Evin ısı yalıtımı var ise ya da asansör bulunuyorsa bu bilgileri alıcılarınıza mutlaka sunun. Potansiyel alıcının sizi bulmasına izin verin.

Bu Konumda Yaşamanın Avantajlarını Anlatın ve Gösterin

Konutun bulunduğu konumu detaylıca anlatın ve bunu görsellerle destekleyin. Konutun bulunduğu alanda yer alan ulaşım araçlarından alışveriş merkezlerine olan mesafeden bahsedin. Alıcıların hayatını kolaylaştıracağını düşündüğünüz tüm detayları ilanınızda belirtin. Bu detaylar ilanınızın bulunabilirliğini ve satış potansiyelini arttıracaktır.

İlginizi çekebilir: Satış Vaadi Sözleşmesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gayrimenkul satışı yaparken ilanınızda dikkat etmeniz gereken hususları özetleyecek olursak özenli ve gerçekçi fotoğraflar koymak, konutu almak için nedenlerden bahsetmek ve evin bulunduğu konumda yaşamanın avantajlarına değinmekten çekinmeyin. Ev satmak, danışmanlık ve diğer hizmetler için Premar Yalı ailesinin uzman kadrosuna güvenebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link