fbpx

Satış Kapamanın Püf Noktaları

  • 10 ay önce
  • 1

Satış kapama için püf noktalar neden önemli? diye sorabilirsiniz. Genellikle  satış kapama esnasında ,satıcılar  müşteriye doğrudan ürünü satın alıp alamayacaklarını sormaktan çekinir. Hayır cevabı almak ve bu fırsatı yakalamak için harcadıkları emeğin boşa gitmesinden korkarlar. Tüketicilerin satın alma alışkanlıkları sürekli olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle satış stratejileri geliştirmek ve değişen dinamikleri takip etmek önemlidir.

Bu yazımızda sizlere emlak satış kapatmanın püf noktalarından bahsedeceğiz. En hızlı ve verimli şekilde satış kapamayı gerçekleştirmek için önerilerimizden yararlanabilirsiniz. Keyifli okumalar.

 

Sattığınız Ürünün Her Detayını Bilin

 

Potansiyel alıcılar tarafından gelebilecek her türlü soruya hazırlıklı olmalı ve ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Ürün hakkında verdiğiniz kapsamlı bilgiler müşteride güven hissini uyandırır ve satın alma dürtüsünü harekete geçirir. Müşteriye güven sağlamanın yollarından biri verdiğiniz hizmetin arkasında duran bilgili ve özgüvenli bir duruş sergilemektir. Aksi taktirde müşterinin güvenini kazanamadığınızda müşteri sizden ürün satın almayacaktır. Sattığınız ürünün yanında rakip firmalarda bulunan benzer ürünler hakkında da fikir sahibi olun. Böylece neden diğer firmalardan değil de sizden alışveriş yapması gerektiği konusunda söyleyebileceğiniz etkili sözleriniz olur.

 

Müşteriyi Dinleyin, İhtiyaçlarını Öğrenin

 

Satın alma sürecinde müşteri ihtiyaçlarının dinlenmesini ve bu ihtiyaçlarını karşılanmasını bekler. Bu noktada empatik bir bakış açısına sahip olmak işinize yaracaktır. Kendinizi müşterinin yerine koyarak ihtiyaçlarını dinlemeli ve bu ihtiyaçlara karşılık gelecek çözüm önerilerini düşünmelisiniz. Satış yapmanın en temel kurallarından biri müşterinin isteklerinin en doğru şekilde analiz edilmesidir. Doğru sorular sormalı ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırmalısınız.

 

Ürün ile Müşterinin İhtiyaçlarını Eşleştirin

Müşterinin ihtiyaçlarını anladığınızı belli eden yansıtıcı cümleler kurarak anlaşıldığını hissettirmelisiniz. Belirlediğiniz ihtiyaçlara karşılık gelen müşteri için en uygun ürünü ya da ürünleri sunmalısınız. Bu aşamada seçenekler sunmak iyi bir fikir olabilir. Yalnızca ürünler arasında değil ödeme yöntemleri arasında da seçenekler sunabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken alıcının kafasını karıştırmayacak sayıda seçenek sunmak ve daha sonra seçenek sayısını ikiye indirmektir. Alıcıda ikisinden birini seçme isteğini uyandıran oldukça etkili bir yöntemdir.

Satış yapmanın püf noktalarını kısaca özetleyelim.  Müşteriye ürünle ilgili detaylı açıklamalar yapabilen satıcı, müşteri ile güvenli bir ilişki kurabilir. Müşteriyi ön plana alarak ihtiyaçlarına kulak veren satıcı ihtiyaç ve ürün eşleştirmesini yaparak emlak satışı yapma olasılığını büyük oranda arttırır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link