fbpx

Zamanı Verimli Kullanmanın Püf Noktaları

  • 9 ay önce
  • 1

İster başarılı bir emlakçı olmayı hedefleyin, ister herhangi bir işte başarılı olmayı, bunun için en önemli faktörlerden biri  zamanı verimli kullanmak. Bir emlakçı gün içerisinde portföy oluşturmak için mülk sahipleri ile görüşür, ilanlar oluşturur, ev gösterir ya da birçok işi gerçekleştirmek zorunda kalır. Bu yüzden bir emlakçı zamanı ne kadar doğru kullanırsa o kadar başarılı olur diyebiliriz. Peki zamanı verimli kullanmanın püf noktaları neler?

Yapılacakların Önem Sırasını Belirleyin

Zamanı verimli kullanmanın en etkili yöntemlerinden biri günlük iş planına sahip olmak. Gün içerisinde gerçekleştireceğiniz işleri önem sırasına göre belirleyerek kendinize mutlaka bir iş planı oluşturun.

Randevu ile Çalışın

Emlakçıların telefonu gün içerisinde genellikle hiç susmaz. Mülk sahipleri, ev kiralamak ya da satın almak isteyenler, sözleşme ve tapu işlemleri gün içerisinde emlakçıyı sürekli meşgul eder. Bu yoğunluğun yaratacağı karmaşadan kaçınmak ve zamanı verimli kullanabilmek için randevu sistemi ile çalışmaya özen gösterin. Mutlaka bir ajandanız olsun ve bütün görüşmelerinizi belirli bir sisteme göre düzenleyin. Böylece herhangi bir işiniz iptal olsa bile ajandanızı kontrol eder diğer işlerinize de zaman ayırabilirsiniz.

Önemsiz İşleri Delege Edin

Gün içerisinde yapılacak olan işleri belirli kriterlere göre kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin, gayrimenkul pazarlama çalışmaları yapmak, mülk sahipleri ile görüşmek, satılık gayrimenkulleri görmek, kira sözleşmeleri düzenlemek ya da tapu işlemleri gibi gruplara ayırabilirsiniz. Bu iş gruplandırmasına göre gün içerisinde zamanı verimli kullanabilmek için önemli işlerinizi daha önce hallederek önemsiz işlerinizi erteleyebilirsiniz.

Dinlenmeye ve Eğlenmeye de Zaman Ayırın, Motivasyonunuz Düşmesin

Emlakçılık, haftanın her günü ve her saati yapılabilecek bir meslek. Bu yüzden çok daha fazlasını kazanmak için çok daha fazla çalışmak isteyebilirsiniz. Ancak bu uzun süreçte motivasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden dinlenmeye ve eğlenmeye de zaman ayırın.

Premar Yalı Gayrimenkul Danışmanlığı olarak bu yazımızda zamanı verimli kullanmanın püf noktaları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Başarılı bir emlakçı olmak ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizde bulunan diğer içerikleri inceleyebilirsiniz. Eğer konusunda uzman, profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından destek almak isterseniz  +90 (212) 777 68 68 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
GÖNDER
close-link